Yiğit Küçükkibar

Söyleyecek Görüntülerim Var

Hakkında

Profesyonel iş hayatına 2008 senesinde, "Alaylı" olarak TRT’ de yayınlanan "Gökkuşağı Çocukları" dizisi ile başladı. Bu tv dizisi 165 bölüm sürdü.

Daha sonraları sırasıyla ;

Aşıklar Meclisi - TRT AVAZ (Tv Programı) 5 Bölüm

Xeleta Rastan - TRT KÜRDİ (Canlı Yayın Tv Programı) 66 Bölüm

Deniz Yıldızı - FOX TV (Tv Dizisi) 37 Bölüm

Sözlük - TRT AVAZ (Tv Programı) 73 Bölüm

Yeniden Başla – TRT 1 (Tv Dizisi)  28 Bölüm

gibi Tv programları ve Tv dizilerinde görev aldı.

Yiğit Küçükkibar

Azerbaycan Bakü'de, "Mehkumlar" isimli televizyon dizisinde Görüntü Yönetmenlği yaptı. TRT AVAZ ekranlarında yayınlanan “Sözlük” isimli televizyon programının 73 bölüm yardımcı yönetmenlğini yaptıktan sonra, programın son 10 bölümünün yönetmenliğini yaparak sektörde yönetmen olarak yoluna devam etti. Faal olarak 2012 yılından ber yönetmenlik yapmaktadır.
Yönetmenliğini yaptığı TRT HABER ekranlarında yayınlanan "1000 Kişye Sorduk" isimili program 196 bölümün ardından final verdi. TRT HD' de yayınlanan "Sıradışı Müzeler" ve TRT HABER’ de yayınlanan “Sokak Güzeldir” programlarının yönetmenliğini yaptı.

Yiğit Küçükkibar

Televizyon işlerinin yanı sıra; video müzik klipleri çekmektedir. Bu kliplerde; Erkan Can, Okan Şenozan, Bora Karakul, Bulut Köpük başta olmak üzere önemli oyuncularla çalıştı. Ayrıca; Fatih Erkoç, Erkan Oğur, Hüsnü Arkan, Ricky Ford, Jehan Barbur, İlayda Zaim, Şirin Soysal, Shalosh gibi birçok yerli ve yabancı sanatçıların June Jazz kapsamında sahne performanslarının video çekimlerini üstlendi. Küçük İskender'in şiir videosunu çekti. Özel kurum, belediye, dernek, vakıf ve kamu kuruluşlarının tanıtım filmlerini hayata geçirdi. Türk Telekom Spor Olimpiyatları TTSO2019 kapsamında 3 farklı branş ve toplamda 84 müsabakanın rejisini üstlendi.

Yiğit Küçükkibar

2015 yapımı KAOTIKA isimli deneysel filmi yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 30 festivalde derece elde etti.

2017 senesinde çektiği "SILENCE of Art" isimli deneysel filmi 2 ödül başarısı elde etti.

Ticari işlerinin yanı sıra, deneysel filmler ve videoart projeler üretmektedir.

Ayrıca, senaryosunu yazdığı “Gün Batımına Birkaç Gün Kala” 8. Boğaziçi Uluslararası Film Festivali Film Lab kapsamında final başarısı göstermiştir. Aynı proje 71. Berlin Uluslararası Film Festivali Avrupa Filmleri Pazarında yer alacak Türkiye yapımı uzun metrajlı filmler kataloğunda yer aldı.

Senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği "Gün Batımına Birkaç Gün Kala" sinema filminin 2023 yılında çekimleri tamamlanmıştır.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Deneyselci Sanatçıların yer aldığı “daLGA Avantgarde İnsiyatifi” sanatçılarındandır.